O nas

NASZA HISTORIA

 

Jesteśmy rodziną, która nie wyobraża sobie jak można mieszkać w mieście.

 

Kochamy wieś całym sercem i wszystko co się z życiem wiejskim wiąże. Z chęcią opowiadamy o swoim życiu, jak to jest u nas zimą, jak rodzimy sobie z ogromem pracy, odległością do szkół, sklepów czy szpitali. Dla większości osób z miasta jest to wręcz niewyobrażalne :)

Poza agroturystyką jesteśmy właścicielami około 40ha ziemi z czego większa część to lasy a pozostały teren uprawiany jest w sposób ekologiczny, bez żadnych chemii dzięki czemu czymś normalnym jest widok maków, chabrów, stokrotek i innych pięknych kwiatów polnych, co niestety w dzisiejszych czasach zaczyna być rzadkością.

Uwielbiamy swojskie jedzenie więc sporo czasu spędzamy przy garach :)

Robimy swojskie wędliny, sery, sami pieczemy chleb, a cała piwnica zastawiona jest przeróżnymi wekami. Ogórki, grzyby, syropy, miody z mniszka, dżemy, kompoty, przeciery itd. itd. U nas nic się nie marnuje, czego się nie da zawekować to jest zamrożone lub wysuszone dzięki czemu przez cały rok można u nas znaleźć pyszne jedzenie :)

Uwielbiamy pracować w ogrodzie, patrzeć jak wiosną rośliny budzą się do życia, dbać o obejście i wprowadzać zmiany. Wieczorami naszym ulubionym miejscem jest stół pod zadaszeniem. Nawet w deszcz potrafimy tam przesiadywać godzinami owinięci w koce.

Staramy się jak najbardziej żyć w zgodzie z naturą i serce nas boli gdy widzimy jak ludzie potrafią niszczyć to co piękne.

Ale razem z dziećmi z zapałem maniaka przemierzamy lasy i zbieramy śmieci, przy okazji szukając skarbów :)

Agroturystyka Pod Lipą istnieje już wiele lat, ale wiele przez te lata się zmieniło. Łącznie z gospodynią. Teściową zastąpiła synowa :) Na samym początku, pod koniec lat 90 ubiegłego wieku były to tylko pokoje na poddaszu domu, w którym obecnie mieszkamy. Po jakimś czasie pojawił się pierwszy drewniany domek w ogrodzie, a rok później kolejny tuż obok. Tak to wyglądało przez lata, aż w 2010 roku do klanu Narodzonków dołączyła synowa z synkiem w brzuszku i powoli zaczęła przejmować rządy z nowym, świeżym zapałem :)

A synowa nie tylko kochała syna ale przede wszystkim całą sobą pokochała Małe Leźno.

Małe Leźno to piękna wieś, gdzie cały czas można odkrywać miejsca, w których czas się zatrzymał. Dookoła piękny las, czyste jezioro z ogromem ryb, pola na lekko pagórkowatym terenie tworzą widoki, które zapierają dech w piersiach.

Bardzo duże zmiany zaszły w roku 2016, gdy udało się nam kupić działkę przylegającą do naszej ziemi oraz z prywatnym dojściem do jeziora. Dzięki temu mogliśmy zacząć rozwijać naszą agroturystykę stawiając kolejne domki. Pierwszy dom całoroczny powstał w 2019 roku, a następne pojawią się w niedalekiej przyszłości.

Zapraszamy do rozmowy, lubimy rozmawiać, tłumaczyć jaka jest różnica między sarną a jeleniem :) opowiadać o ekologicznej żywności, życiu na wsi czy też pokazywać najciekawsze miejsca w naszych okolicach :)

 

DO ZOBACZENIA !!!

 

Małgorzata i Marek Narodzonek

 

ODWIEDŹ NAS

Agroturystyka Pod Lipą · Marek Narodzonek
Małe Leźno 47 · 87-313 Brzozie

nr konta 66 9484 1150 3222 0004 6842 0001

Sprawdź nas: